• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Nie każdy o tym wie ,ze nim nastały czasy biżuterii wykonywanej ze srebra lub złota, kobiety, ale również mężczyźni, ozdabiali ciała i swoją ówczesną garderoba, biżuterią stworzoną z jedynych z będących w zasięgu materiałów, którymi były muszle, bursztyny bądź kamienie. To z nich tworzono m.in kolczyki, wisiory, bransolety, a dewiza w poszczególnych czasach była takowa, iż im więcej wyrobów z drogich kamieni pewnego rodzaju albo o danym wzorze (kolorze itp.) o tym lepszym bogactwie lub miejscu w społeczeństwie to świadczyło. Czasy, jednakże, się transformowały i wraz z postępem kultury, nastaniem odkrycia złota i srebra i form ich wytapianiu na biżuterię, pierwsza biżuteria zapoczątkowała oddawać jej stanowiska. Szczęśliwie długo to nie trwało i niesłychanie dynamicznie odkryto, że kosztowności w połączeniu z kamieniami stwarza nowe, niemalże bez ograniczeń możliwości, otwierając przewrotowe „drzwi” i wypełniając coraz to to szersze konieczności kontrahentów.

Rozważając po co kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić atencję powinno się przede wszystkim na:

(a) ogromne możliwości łączenia metali z kamieniami. Nie ma nic piękniejszego niż kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścionek z osławionym diamentem;

b) ozdobność takowej biżuterii, jaką również możemy przystosować do własnych codziennych, jak i wieczorowych konfekcji. I tak na przykład śliczny komplet na jaki kreować się mają prawo kolczyki srebrne z kamieniami, do tego zawieszka i bransoleta czy pierścień napewno sprawdzą się dodając klasy i elegancji na niejednym wyjściu biznesowym;

c)właściwości uzdrawiające, niektórzy bowiem w kamieniach odnajdują ukojenie własnego bólu lub niedyspozycji, stąd bez strachu nakładają biżuterię z określonym kamieniem.

Czyż zatem kamienie są konieczne w biżuterii? Istotnie, że tak. Dodają jej uroku, innego charakteru, a dla tych co za nimi nie przepadają zawsze zostaje biżuteria bez kamieni.

Wpis został napisany dzięki:Silveris.pl – biżuteria srebrna

Podobne wpisy tematyczne:

Categories: Moda

Comments are closed.